Değerli Üyelerimiz,
Değerli Dostlar,

Yapay zeka, sağlık sektöründe son derece önemli bir rol oynamaktadır ve gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır.

Yapay zeka, görüntü analizi, ses analizi ve büyük veri analitiği gibi teknikleri kullanarak tanı ve tarama süreçlerinde, hastaların genetik ve biyolojik verilerini kullanarak, kişiye özgü tedavi planları oluşturma, ilaç geliştirme, hastanelerde veri analizi, kaynak yönetimi ve planlama, erken uyarı sistemleri oluşturma, uzaktan sağlık hizmetleri, cerrahi robotlar gibi bir çok alanda, önemli ve etkili bir role sahiptir.

İnsan beyninin işleyemeyeceği kadar büyük verileri saniyeler içinde işleyebilen yapay zeka ayrıca psikiyatri alanında da çok önemlidir. Ruhsal durumun değerlendirilmesi ve tanılamadan, uzaktan hizmet alımına kadar bir çok tani ve tedavi aşamasında kullanılmaktadır. Giyilebilir teknolojiler ile de entegre edilebilen yapay zeka şu anda kliniklerde ölçme ve değerlendirme hizmetleri, hasta izlemi ve erken uyarı sistemlerinin oluşturulmasında aktif olarak kullanılmaktadır.

Psikiyatri Uzmanı / Kurucu Ortak Dr. Sedat İrgil sunumunda bizlere yapay zekanın sağlık alanında kullanımı ve geleceği hakkında bilgi ve öngörülerini, psikiyatri alanında yapay zekanın ruh sağlığı ve topluma kazandırdıkları ve kazandırabileceklerinden bahsetti ve “Yapay zekânın yükselişindeki değişimlere mental olarak nasıl uyum sağlayabiliriz?” sorusuna yanıt verdi.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu

Türk Mühendis ve Mimarlar Birligi – Almanya – TMMB e.V.
Vereinigung der Türkischen Ingenieure und Architekten e.V. (TMMB)
Strahlenbergerstr. 129
63067 Offenbach am Main

—-TMMB 32 YASINDA / 32 Jahre TMMB—-

Yer : Online – Zoom Meeting & Youtube

Tarih : 21.06.2023

Saat : 19.00 (CET) – 20.00 (TSİ)